טיפים לפוקר

10 טיפים מהירים לניצחון בפוקר

יודעים לשחק פוקר אך רוצים להשתפר בלי להשקיע חודשים של למידה? עקבו אחר 10 העצות הבאות ותראו כיצד ביצועי הפוקר שלכם משתפרים משמעותית. העצות הבאות אמנם מיועדות לשחקני פוקר מתחילים, אך גם שחקנים וותיקים ירוויחו אם יזכרו בכללים אלו מדי פעם. לאחר ההקדמה המתבקשת הנה לפניכם טיפים להגברת הרווחים ממשחקי טקסס הולדם.

טיפים לפוקר

1 – לא לשחק עם כל יד / לוותר יותר
כנראה הטעות הגדולה ביותר בפוקר נובעת מהרצון של שחקני פוקר מתחילים לעשות להוכיח את עצמם ולנצח בכמה שיותר סבבי משחק. אולי ההסבר הוא שהם פשוט רוצים להיות חלק מהאקשן. כך או כך אנחנו רואים נטייה ברורה של שחקני פוקר מתחילים "ללכת עד הסוף" עם הקלפים שבידם אפילו אם אין להם יד חזקה. אבל למעשה שחקני הפוקר הטובים הם אלו שיודעים להתקפל בדיוק בזמן. סטטיסטיקה טובה היא פחות מ 50% של הישארות במשחק הפוקר עד סופו.

2 – אל תשחקו כשאתם שיכורים
אמנם משחק פוקר עם חברים רק בשביל הכיף יכול להיות נחמד לפעמים ואז קצת אלכוהול דווקא יכול להיות נחמד. אבל אם אתה בקזינו, אל תתקרב אפילו לאלכוהול. אמנם אלכוהול נותן תחושה של נינוחות ורוגע וזה במחשבה ראשונה עשוי להיראות לך מגניב – אבל האמת היא, שאלכוהול מטשטש את החושים ואת החשיבה, כך שהמשחק שלך יהיה פחות חד וממוקד, אפילו אחרי כמות קטנה של אלכוהול. מהמרים רציניים יודעים להתרחק מאלכוהול כמו מאש כדי לשמור על ערנות מרבית לכל הניואנסים שמסביב לשולחן. זכור שבפוקר חשוב להיות מודע להתנהגות יתר השחקנים שמולך ושמור את הזכות לתפוס קצת ראש להזדמנויות אחרות.

3 – לעולם אל תשחק כאשר אתה בסערת רגשות או במצב רוח רע
כאשר אתה משחק פוקר, אל תעשה את זה בתור בריחה ממשהו. נניח שהיה לך יום רע ואתה מחפש הסחת דעת – המשחק שלך יתחיל ברגל שמאל כי אתה לא מונע מחשיבה רציונלית אלא מרגש, ללא רציונל – במצב כזה אתה לא משחק הכי טוב שלך. ברוח דומה, אם במהלך משחק פוקר, אתה חווה הפסד צורב או נשאב למצב רוח לא טוב, כדאי לך לקום ולקחת הפסקה עד שהרגשתך תשתפר. השחקנים שסביבך מסוגלים לזהות מצב רוח רע והם יכולים לנצל את זה לטובתם (להוציא אותך מחשיבה רציונלית), לכן תמיד שחק פוקר רק כשאתה מפוקס, עירני ורגוע.

4 – אל תיתקע עם יד לא מוצלחת
טעות נפוצה נוספת בקרב שחקני פוקר מתחילים היא שאם אתם כבר עמוק במשחק וכבר שמתם כסף על היד שלכם אז כדאי להישאר כל עוד אפשר. זה. ייתכנו מקרים שבהם הסיכויים שלכם גם אם לא מצוינים, עדיין יצדיקו להישאר ולקחת את הסיכון, בגלל שכבר הימרתם על סכום גבוה. אבל על פי רוב, אם אתה בטוח שיש לך יד חלשה, אתה צריך לפרוש מיד. הכסף שכבר שמת אינו שלך עוד, ולא תוכל לקבל אותו בחזרה רק ע"י התעקשות על יד לא מוצלחת.

5 – אל תהמר רק בגלל האגו
יש למשל מצבים בהם אתה מבין שהיד שלך חלשה, אתה רואה את סכום ההימור של היריב שלך ואתה מבין מרמת הביטחון שלו שאתה הולך להפסיד. שחקנים מתחילים עלולים בנקודה כזו להגיב מהאגו כדי להראות לשחקן שמולם שהם לא מתרגשים ממפגן הכוח שלו. בדר"כ זו תהיה טעות כי הדבר הנכון לעשות הוא בכלל לראות אם באמת יש לו את הקלפים הטובים שהוא "טוען" שיש לו. זה מידע שיעזור לך בהמשך. וחוץ מזה – אם אתה בלאו הכי מפסיד בסיבוב, כדאי לך לצמצם הפסדים ולא לחלק מתנות חינם.

6 – אל תבלף רק בשביל לבלף
הרבה שחקני פוקר מתחילים מבינים שבלופים הם חלק מהפוקר, אבל לא בדיוק יודעים איך לשלב את הבלופים במשחק בצורה טבעית. אין כלל שאדם חייב לבלף מספר מסוים של פעמים (אם בכלל) במהלך משחק פוקר, אבל שחקנים רבים לא מרגישים כאילו הם ניצחו אלא אם כן הם בילפו לפחות פעם אחת במהלך המשחק. צריך להבין שבלופים לא תמיד מצליחים בפוקר – הם עובדים רק במצבים מסוימים מול אנשים מסוימים. למעשה כלל האצבע הוא שעדיף לא לבלף מאשר לבלף רק כדי לבלף.

7 – שים לב לקלפים שעל השולחן
כאשר אתה הראשון להתחיל לשחק, מספיק שתשים לב רק לקלפים שלך. אבל כשיש שחקנים אחרים לפניך, חשוב מאוד שתסתכל על מה שקורה בשולחן. בטקסס הולדם, נסה להבין ממבט על קלפי הפלופ איזו יד תוכל ליצור, שים לב שאתה מבחין בכל האפשרויות. כמובן יש לשים לב מה השחקנים האחרים עושים ומה הם עושים עם קלפי הפלופ שלהם כך שיהיה לך איזשהו מושג מול מה אתה מתמודד.

8 – שים לב לשחקנים האחרים
כאשר אתה משחק, אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות הוא לבחון את היריבים שלך, גם כאשר אין לך יד חזקה. אם אתה מזהה תבניות התנהגות אצלך שחקן מסוים אתה יכול להשתמש במידע הזה כדי להחליט איך לשחק נגדם.

9 – אל תשחק על סכומים גבוהים מדי
יש הרבה סיבות בגללן אנשים עוברים למשחק על סכומים גבוהים יותר מאשר בדרך כלל. יכול להיות אחרי רצף של זכיות הם החליטו להעלות הילוך. סיבות רעות למעבר לסכומים גבוהים הם הרצון להרשים מישהו. לא מומלץ לעשות את המהלך הזה אם זה גורם לך להיות מוטרד מהכסף במהלך המשחק או אם יש חשש להפסד שיפגע לך בכיס בצורה שאינך יכול להרשות לעצמך.

10 – בחר את המשחק הנכון עבור רמת המיומנות שלך
אחת הסיבות שאתה לא צריך לקפוץ לתוך רמה גבוהה של הימורים לאחר רצף זכיות על סכומים קטנים היא שברגע שאתה עובר לשולחן פוקר שמשחקים בו על סכומים גבוהים יותר, אתה צפוי לפגוש שחקנים הרבה יותר מנוסים, כך שעשויה לחכות לך שם הפתעה גדולה מדי. כשאתה משחק פוקר, השתדל תמיד להיות אחד השחקנים הטובים בשולחן. אל תהיה הדג הקטן ששוחה עם הכרישים, זו לא דרך טובה במיוחד ללמוד. אחד הדברים החשובים שאפשר ללמוד ממשחק פוקר הוא סבלנות, כמו גם ענווה.